chwilowki

O nas

Działające od kilku lat Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa "Kolejowe Podlasie" jest organizacją skupiającą osoby, których celem jest promocja, rozwój i utrwalenie w społeczeństwie roli transportu kolejowego na terenie północno-wschodniej Polski.

Współpracujemy z podmiotami branży kolejowej, samorządami oraz innymi organizacjami społecznymi. To z nimi rokrocznie włączamy się w organizację różnych imprez kolejowych.

Skupiamy środowisko kolejarzy pasjonatów, których celem jest ochrona zabytków kolejnictwa. W styczniu 2011 wraz Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK w Białymstoku uruchomiliśmy niewielką wystawę kolejowych eksponatów. Włączamy się także w akcje mające na celu rewitalizację linii kolejowych normalnotorowych i wąskotorowych. Nasi członkowie w wolnym czasie odnajdują przyjemność w fotografowaniu pociągów, dworców, torów.

Ponadto promujemy jazdy drezynami ręcznymi. Czterdziestoletnia "machajka" z kultowego filmu S. Tyma "Ryś" jest tego doskonałym przykładem.

W ramach współpracy z samorządem lokalnym i spółkami kolejowymi proponujemy zmiany w rozkładzie jazdy, lepsze dopasowanie taboru do potrzeb podróżnych, utrzymanie infrastruktury dworcowej.

Deklaracja członka zwyczajnego (doc) Statut
Deklaracja członka zwyczajnego (pdf)
Deklaracja członka wspierającego (doc)
Deklaracja członka wspierającego (pdf)

Jeśli chcesz wstąpić

Jeśli chcesz wstąpić w nasze szeregi pobierz, wydrukuj, wypełnij deklarację członkowską. W tej chwili członkostwo w naszej organizacji dzieli się na zwyczajne, wspierające i honorowe. Pierwsze wiąże się ze składką miesięczną w wysokości 5zł (60zł rocznie) (stan na rok 2016). Bycie członkiem wspierającym natomiast zwolnione jest z opłat, jednak osoba taka nie posiada pełni praw jak członek zwyczajny.

•   Paweł Szrajber (Prezes)
  •   Paweł Dubrawa (Wiceprezes)
  •   Piotr Romanowicz (Sekretarz)

Komisja Rewizyjna

•   Marcin Aleksiejczuk (Rewident)
  •   Damian Jurczak (Zastępca Rewidenta)
  •   Marcin Koczorowski (Członek)

Podziękowania

Stowarzyszenie Sympatyków Kolejnictwa "Kolejowe Podlasie" pragnie podziękować wszystkim osobom, firmom, instytucjom oraz jednostkom samorządu terytorialnego które wspierają nasze działania.

Partnerzy

ul. Trawiasta 6/5
stowarzyszenie@kolejowepodlasie.pl

TELEFONY 509 941 523, 602 846 529, 696 278 588